top of page

Tue, 24 Oct

|

Olsztyn

Żywność przyszłości - przyszłość żywienia

Konferencja

Żywność przyszłości - przyszłość żywienia
Żywność przyszłości - przyszłość żywienia

Time & Location

24 Oct 2023, 09:30 – 15:30

Olsztyn, Olsztyn, Poland

About the event

Jaka będzie żywność przyszłości, czy powinniśmy się jej bać? Czy ograniczenie marnowania żywności, czyli racjonalna gospodarka na każdym etapie łańcucha pozwoli wyżywić społeczeństwo? Czy stać na nas na niezdrowe żywienie? 

Konsumenci nie chcą radykalnie zmieniać swoich nawyków żywieniowych. Producenci, którzy chcą wprowadzać rewolucje żywnościowe są skazani na porażkę. Czyli żywność przyszłości to żywność jaką dobrze znamy, ale zdrowsza i lepsza dla środowiska? Produkty, receptury, smaki i konsystencje produktów pozostaną podobne, tylko poddane zostaną pewnym udoskonaleniom, by były bardziej pożywne i zrównoważone. 

Wśród nowych produktów często pojawiają się produkty oferujące coś więcej niż będące tylko zamiennikiem produktu mięsnego czy nabiałowego. Żywność funkcjonalna staje się popularna w segmencie plant-based, który już teraz jest nazywany Plant-based 2.0. Obecnie nie chodzi już tylko o to, by stworzyć roślinny zamiennik konwencjonalnego produktu, ale by w smaku, teksturze i funkcjonalności miał on porównywalne właściwości.

Globalny rynek produkcji żywności przechodzi jedną z największych transformacji w historii. Czy potrzebujemy odkryć na miarę „odkrycia Mikołaja Kopernika”, aby żywić się zdrowo i bezpiecznie? Konsumenci chcą jeść prościej, bardziej świadomie i szybciej robić zakupy. Z drugiej strony dane potwierdzają, że za największą część strat żywności odpowiadają konsumenci. Czy jesteśmy w stanie prowadzić racjonalna politykę gospodarowania żywnością, tak aby zapewnić ją dla całej populacji, kiedy dane mówią o tym, że 35% planety jest zdegradowana? Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas konferencji 24 października w Olsztynie.

Język wydarzenia: polski

Share this event

bottom of page