top of page

Wed, 04 Oct

|

Warszawa

8th Polish-Swiss Innovation Day

"Zrównoważone budynki. Innowacyjne metody i technologie zmniejszające emisje i szkody dla środowiska poprzez budowę i eksploatację budynków"

8th Polish-Swiss  Innovation Day
8th Polish-Swiss  Innovation Day

Time & Location

04 Oct 2023, 08:30 – 14:00

Warszawa, Grzybowska 60, 00-844 Warszawa, Poland

About the event

Dlaczego warto wziąć udział w Polish-Swiss Innovation Day?

Na całym świecie około 38% wszystkich emisji CO2 pochodzi z sektora nieruchomości. Spośród tych emisji około 70% wynika z działalności budowlanej (zwłaszcza ogrzewania i chłodzenia), a 30% powstaje w wyniku budowy. Odpady z budowy i rozbiórki stanowią 1/3 wszystkich odpadów wytwarzanych w UE, a zbyt duża ich ilość wciąż trafia na składowiska. Coraz bardziej oczywista staje się konieczność sięgnięcia do szeroko pojętych innowacji w dziedzinie architektury i budownictwa, aby móc neutralizować negatywny wpływ na środowisko oraz dążyć do gospodarki o obiegu zamkniętym.

Dlatego tak ważna jest wymiana doświadczeń i inspiracji pomiędzy ekspertami z branży, politykami, naukowcami i przedsiębiorcami. Polish-Swiss Innovation Day od 8 lat tworzy platformę dialogu eksperckiego dla Polski i Szwajcarii. Tematem tegorocznej edycji będą „Zrównoważone budynki. Innowacyjne metody i technologie mające na celu ograniczenie emisji i szkód dla środowiska poprzez budowę i eksploatację budynków”.

Jak co roku Ambasada Szwajcarii i Izba Szwajcarska zaprosiły do współpracy renomowanych ekspertów, dlatego udział w wydarzeniu będzie prawdziwą ucztą dla znawców tematu. Goście będą mogli posłuchać wystąpień m.in. Barbary Buser, założycielki Baubuero in situ i laureatki wielu prestiżowych nagród w tym Holcim Award for Sustainable Construction, prof. dypl. inż. Ute Schneider, Partnerki w KCAP, światowej renomy biurze architektonicznym, zajmującym się urbanistyką, architekturą i projektowaniem krajobrazu oraz dr Petera Richnera, Wicedyrektora EMPA – laboratorium materiałoznawstwa w ETH – oraz inicjatora projektu badawczego NEST (Next Evolution in Sustainable Building Technologies).

Nie zabraknie również wystąpień przedstawicieli polskich instytucji – głos zabiorą m.in.: Piotr Uściński, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, Agnieszka Kalinowska-Sołtys, Prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP, Alicja Kuczera, Dyrektorka Zarządzająca Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Wisienką na polsko-szwajcarskim torcie będzie dyskusja panelowa z udziałem przedstawicieli Partnerów Biznesowych wydarzenia: Jakuba Kuszewskiego, Country Managera w Forbo Flooring Poland, Rafał Krupińskiego, Doradcy Architektonicznego w IGP Powder Coatings, Łukasza Downara, Product Managera w Schindler Polska, Radosław Palmowskiego, Dyrektora Generalnego Zehnder Polska oraz Gunnar’a Geppert’a, Członka Zarządu SWISS KRONO.

Gospodarzami wydarzenia będą J.E. Fabrice Filliez, Ambasador Szwajcarii w Polsce oraz Michał Stępień (UBS), Prezes Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej.

W skrócie o Polish-Swiss Innovation Day

Wspieranie innowacji to strategiczny cel polskiego rządu. Szwajcaria plasuje się na pierwszym miejscu wśród najbardziej innowacyjnych gospodarek (m.in. według UN Global Innovation Index) a szwajcarskie firmy prężnie inwestują w Polsce, tworząc ponad 90 000 miejsc pracy.

Aby umożliwić wymianę doświadczeń pomiędzy obydwoma krajami, na coroczną konferencję Polish-Swiss Innovation Day zapraszani są eksperci, politycy, wykładowcy i przedsiębiorcy, którzy promują innowacje rozwiązania. W poprzednich latach spotkania poświęcone były takim tematom jak: How to Shape a Successful Digital Ecosystem, Better Urban Life, Sustainable Mobility, Cleantech oraz Sustainable Finance.

Cykl konferencji jest organizowany wspólnie przez Polsko-Szwajcarską Izbę Gospodarczą i Ambasadę Szwajcarii w Polsce.

Jak wziąć udział w konferencji

Uczestnicy mogą bezpłatnie zarejestrować się na konferencję i wziąć w niej udział 4 października w Browarach Warszawskich (CKADN). Program, notki biograficzne prelegentów oraz formularz rejestracyjny są już dostępne na stronie: www.psid2023.pl

Polish-Swiss Innovation Day 2023 jest partnerem Circular Week, który odbędzie się w Warszawie w dniach 23–27 października i promuje zrównoważoną produkcję i konsumpcję.

Link do rejestracji:  Polish-Swiss Innovation Day 2023

Share this event

bottom of page